Preaload Image

سال ساخت: —

اسم ربات: —

سازندگان: —

کاربرد ربات: —

تشخیص ابعاد بدنی

توضیحات

در چند سال اخیر تحلیل بصری پوشش افراد، به دلایل گوناگون مورد توجه قرار گرفته است. اغلب پژوهش های انجام شده در این حوزه، بر پایه تشخیص از روی ، تجزیه اجزای مختلف بدن در تصاویر و در آخر شناسایی بر اساس اسکلت بدنی می باشد. در این تحقیق تلاش داریم ضمن معرفی موثر ترین و معروف ترین روش ها (در هر حوزه) و بررسی نقاط ضعف و قوت هر کدام، کاربردی از تشخیص بر اساس لباس و فرم بدن را معرفی و پیاده سازی کنیم.
این محصول تشخیص هویت انسان از روی اسکلت بدن و ویژگی های حرکتی فرد می باشد. این طرح توسط آزمایشگاه تعامل انسان و ربات دانشگاه تهران، مطرح شده است. این آزمایشگاه قریب به 8 سال در زمینه رباتیک و هوش مصنوعی فعالیت داشته و در حوزه ی تحلیل تصاویر به خصوص شناسایی اشیا و تشخیص هویت محصولاتی ارائه کرده است.
امروزه تمام کشور های جهان تحت تاثیر ویروس کرونا هستند. این همه گیری باعث تغییر در بسیاری از رفتار ها و عادت های بشر امروزی شده است. و به تبع آن، نیاز های جدیدی در بسیاری از حوزه های اجتماعی ایجاد کرده است. یکی از دغدغه های پررنگ شده بعد از شیوع کرونا، بحث تشخیص هویت افراد در شرایطی است که بیشتر افراد در اماکن عمومی مانند پاساژ ها و فرودگاه ها و شرکت ها و … ملزم به استفاده از ماسک هستند. از دیگر چالش های پیش رو، حضور و غیاب اتوماتیک افراد در شرایطی است که اکثر سازمان ها از اثر انگشت برای این منظور استفاده می کنند. که خلاف پروتکل های بهداشتی می باشد.

پروژه‌ها

توضیحات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

پژوهشگران

حسین بداغی

کلمات کلیدی

تشخیص هویت، هوش مصنوعی، یادگیری عمیق، شناسایی بدن، شناسایی از روی لباس

ویدیو

به زودی این بخش تکمیل خواهد شد.

گالری تصاویر