Human & Robot Interaction Lab. (TaarLab)

Login
A+ A A-

WorkshopHeader

TaarLab to promote his knowledge and experiences in robotics and provide an opportunity for students, researchers and thoses interested in robotics, are going to hold workshops. These workshops are providing in collaboration with IEEE Iran section.

Courses

CATIA (1)

مدرس: بهنام مشهدی غلامعلی
1. Sketcher 2. Part design 3. Assembly 4. Static Analysis II سرفصل ها
5.  Shape design 6. DMU 7. Photo-studio   -
در این دوره نرم افزار CATIA آموزش داده می­شود. CATIA از جمله نرم افزار های بسیار قدرتمند و کاربردی در شاخه های مکانیک، هوافضا، مکاترونیک، برق و هر رشته ای که در آن مدلسازی سه بعدی، طراحی مکانیزم ها و تحلیل دینامیکی استاتیکی مطرح می­شود، می­باشد. آموزش و فراگیری این نرم افزار برای پیشرفت صنعت و علم لازم است و نمیتوان نقش آن را در پیشرفت صنایع هوافضا، خودرو سازی و کارخانه ها انکار کرد. این دوره محیط هایی از نرم افزار که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند را پوشش میدهد.

ANSYS

مدرس: مهدی مشکی
1. Design Modeler 2. Static Analysis I 3. Meshing I and Bodies 4. Static Analysis II سرفصل ها
5. Meshing II 6. Modal Analysis 7. Harmonic Analysis  -
Ansys یکی از قدرتمندترین نرم­افزارهای تحلیل المان محدود است. محیط Workbench این امکان را برای کاربر ایجاد می­کند تا بتوان به راحتی تحلیل خود را ایجاد و شرایط مرزی را اعمال کند. یادگیری این نرم­افزار امتیاز بسیار بالایی برای یک مهندس در مطالعات دانشگاهی و صنعتی است. این دوره با معرفی نرم­افزار Ansys و ارائه مثال­های کاربردی می­تواند مهندسان را در یادگیری و سپس استفاده از این نرم­افزار یاری نماید.

Msc ADAMS

مدرس: میلاد حسن وند
1. Modeling 2. Analysis and Postprocessing 3. Model Import From Solidworks سرفصل ها
4. Co-Simulation with Matlab 5. Flexible Body Modeling 6. Optimization and ADAMS Insight and Design of experiments
در این دوره نرم افزار ADAMS آموزش داده می­شود. ADAMS از جمله نرم افزار های بسیار قدرتمند در زمينه طراحي مكانيزم­ها و تحليل ديناميكي اجسام صلب و انعطاف پذير مي­باشد. اين نرم افزار از بسته­هاي نرم افزاري بسيار متنوعي تشكيل شده است. بسته هاي پايه براي مدل­سازي، تحليل و كنترل مكانيزم­ها استفاده مي­شود. در صورتي كه بسته هاي پيشرفته آن مانند ADAMS car براي تحليل مجموعه هاي مكانيكي پيچيده تر كاربرد دارد.  يادگيري اين نرم افزار براي بخش بزرگي از مهندسين مكانيك، مكاترونيك و هوافضا لازم و ضروري مي­باشد.

LaTex

مدرس: محمد هادی فرزانه (رزومه)
1. Introduction to LaTeX 2. Using Persian in LaTeX 3. Beamer سرفصل ها
4. Vector Figures & IPE 5. 3D Objects 6. Dynamic Form
LaTeX یک موتور تولید متن است که امروزه به قدرتمندترین روش برای تولید فایل­های متنی و بخصوص متون آکادمیک تبدیل شده است. در این دوره علاوه بر آَشنایی با محیط وآموزش کدهای ضروری، به آموزش ساخت پرزنتیشن در محیط LaTeX پرداخته می­شود. با استفاده از LaTeX قادر خواهیم بود یک فایل متنی یا پرزنتیشن مستحکم و چشم نواز، با رعایت استانداردهای متن سازی، تهیه کنیم. همچنین در این دوره یکی از نرم­افزارهای جانبی و بسیار کاربردی برای تولید و ویرایش تصاویر برداری به نام IPE آموزش داده می­شود.

NAO Humanoid Robot

مدرس: پیام قاسمی (رزومه)
1. Introduction to NAO 2. Choregraphe Software 3. Webots Software 4. Python سرفصل ها
5. Finite-state Machine (FSM) 6. Walking Modules 7. Vision System 8. Sound & Speech Recognition
در این دوره آموزشی، ربات انسان نما NAO، معرفی می گردد. ربات NAO یکی از شناخته‌ترین ربات های انسان نمای سایز متوسط بوده و به عنوان پلتفروم استاندارد مسابقات روبوکاپ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این دوره، مشخصات سخت افزاری ربات NAO، بررسی خواهد شد. همچنین، قابلیت‌های مختلف آن مانند: قابلیت راه رفتن، تعادل، بینایی، شنوایی و تشخیص اجسام و گفتار مورد بررسی قرار می گیرد و نحوه به کارگیری هر کدام بیان می‌شود. به همین منظور، در این دوره آشنایی مقدماتی با زبان برنامه نویسی Python، و نرم افزار برنامه نویسی گرافیکی Choregraphe و نرم افزار شبیه ساز Webots آشنا خواهد شد.

SolidWorks

مدرس: مجتبی یزدانی (رزومه)
1. Design Fundamentals 2. Part 3. Assembly 4. Drafting سرفصل ها
5. Animation 6. Static Strength Test via SolidWorks Simulation 7. Design for Manufacturing
در این دوره، طراحی قطعات و مکانیزمها به کمک نرم افزار SOLIDWORKS آموزش داده می­شود. تأکید اصلی ارائه دهنده بر آموزش فرآیند طراحی مکانیکی قطعات همراه با ملاحظات طراحی و امکانات ساخت در کارگاه است. این فرآیند طراحی تا ساخت بر پایه نرم افزار بسیار قوی SOLIDWORKS ارائه خواهد گردید. این نرم افزار از جمله نرم افزارهای بسیار قدرتمند و کاربردی در شاخه های مکانیک، هوافضا، مکاترونیک و ... است که با توجه به امکانات بدیع خود و User Friendly بودن نرم افزار، در اکثر موارد گزینه اول برای طراحان بخصوص طراحان دستگاههای متحرک و مکانیزم ها می باشد.در تمامی طول این دوره تا حد امکان کلیه آموزش ها در قالب انجام پروژه های کوچک در کلاس انجام خواهد گرفت.این دوره شامل بخش مقدماتی طراحی به کمک این نرم افزار به همراه انجام یک پروژه نهایی خواهد بود.

Microcontrollers

مدرس: آریا صبوری
1. Microcontroller 2. Embedded Programming 3. Driving DC Motor 4. Sensors سرفصل ها
5. Embedded Systems 6. Protection 7. Circuit Design 8. Digital
در این دوره با بررسی نمونه طراحی ها بردهای الکترونیک و کنترل ربات­های بستر پویا، به بررسی قوانین الکتریکی و مفاهیم مورد نیاز در طراحی چنین بردهایی در قالب انجام آزمایش­های عملی می­پردازیم. بررسی اصلی این دوره طراحی بردهایی مبتنی بر سیستم­های تعبیه شده تحت میکروکنترلر است که ضمن ارائه تعریف جامعی از انواع سیستم­های تعبیه شده به آموزش پایه میکروکنترلر AVR پرداخته می­شود.
مخاطبان بعد از این دوره سنسورها در رباتیک را شناخته، به طور عملی با سنسور مادون قرمز و المان­های پایه الکترونیک به طراحی آزمایش می­پردازند و قادر به طراحی بردهایی تحت AVR برای کار با این المان­ها و راه اندازی موتورهای DC و هدایت ربات خواهند بود، این دوره دوره ای آزمایشگاهی و تئوری است که اطلاعات و دانش پایه و عملی مورد نیاز برای ورود به مراکز تحقیقاتی در ضمینه ربات­های بستر پویا را برای مخاطبان فراهم می نماید و برای دانشجویان رباتیک، مکاترونیک، برق و مکانیک و... مفید است.

CourseTitles  2012-07-27

TaarLab 2014, All Rights Reserved.
Designed, Developed and Powered by: Payam Ghasemi & Nima Karbasi

Login